piątek, 10 lutego 2012

WitrażeW mojej pracy spotykam się z różnymi ludźmi, oprócz pracy i formalności zawodowych często rozmawiamy na tematy "poboczne" ;)
Ostatnio była u mnie Pani która pochwaliła się swoją pracą i bardzo mnie zainteresowała - Pani zajmuje się robieniem witraży - mi osobiście bardzo podoba się ten rodzaj sztuki więc postanowiłam o tym napisać.

Trochę tekstu o witrażach zaczerpniętego z ulotki i zdjęcia prac.

Produkty

Fusing

Jest to szkło przetapiane w piecu wraz ze specjalistycznymi farbami w różnych kolorach w bardzo wysokiej temperaturze. Idealnie nadaje się do wykończenia kuchni, łazienki, sauny, szklanych elementów drzwi i mebli. Z topionego szkła wyrabiamy oryginalne talerze, misy, patery. Fusing jest bardzo odporny na temperaturę i wodę.

Witraż wyklejany listwą i obrazy malowane na szkle

W przypadku witrażu wyklejanego zamiast ołowianych kształtek stosujemy taśmę imitującą łączenie ołowiane, dodatkowo szkło malujemy specjalną farbą witrażową. Jest to metoda tańsza i nieco mniej trwała od witrażu tradycyjnego, ale równie efektowna i ciesząca się dużym zainteresowaniem.
Malujemy również obrazy na szkle farbą witrażową o różnej tematyce doskonale nadające się na np. prezenty okolicznościowe.

Witraż tradycyjny

Wykonujemy go metodą tradycyjną za pomocą profili ołowianych i taśmy tiffany. Jest to technika bardzo stara, a dzięki temu, że witraże wykonane są z ciętego szkła połączonego cyną, są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych i trwałe przez długie lata.

A może ktoś by chciał wyjątkowy i niepowtarzalny obraz np. na błogosławieństwo Pary MłodejZastosowanie

Witraż jest idealnym elementem wykończenia wnętrza, biura, domu, hotelu i firmy.
    Można go zastosować w:
  • oknach
  • drzwiach
  • przeszkleniach do mebli
  • ściankach działowych
  • w suficie zamiast tradycyjnego oświetlenia

To tyle - więcej informacji u mnie;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza